Припинити руйнування антикорупційної інфраструктури, реалізувати судову реформу, поглибити секторальну інтеграцію з ЄС, відновити довіру партнерів і наполегливо працювати над отриманням ПДЧ, — п’ятий Президент, лідер партії “Європейська Солідарність‟ Петро Порошенко у своєму зверненні оголосив покроковий план євроатлантичної інтеграції для нинішньої влади.
Він нагадав, що рівно два роки тому Верховна Рада проголосувала за незворотність європейського та євроатлантичного курсу України.
“За моєї ініціативи Верховна Рада закріпила в Конституції стратегію на членство в Європейському Союзі та Північноатлантичному альянсі. І це сталося рівно два роки тому. Пригадуєте, хтось пропонував тоді “новий курс‟. Хтось питав: “Какая разница?‟. Тому й зафіксували чітко євроатлантичний курс в Основному законі‟, — зазначає Порошенко.
“Час показав, що ми не помилилися. Влада змушена дотримуватися стратегії, окресленої в Конституції. Але Україна втратила темп, а наші стосунки з Євросоюзом увійшли в кризу‟, — зауважує Петро Порошенко.
Перше, що треба зробити, — припинити знищення антикорупційної інфраструктури, говорить Порошенко: “Гарантувати незалежність НАБУ і прозорий конкурс з обрання нового очільника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури‟.
Слід реалізувати Дорожню карту судової та антикорупційної реформ, яка відповідає критеріям Євросоюзу і НАТО — наголошує п’ятий Президент.
Також слід поглибити секторальну інтеграцію в енергетичній, цифровій, митній, шенгенській сферах, — говорить Порошенко. “Наявність амбітних інтеграційних проєктів дозволить залучити інвестиції в Україну, створити нові робочі місця і покращити рівень життя людей‟, — переконаний він.
“Зміна влади у Вашингтоні відкриває для України можливості активізувати власні зусилля із наближення України до НАТО‟, — наголошує Петро Порошенко.
Саме ПДЧ запускає механізм приєднання України до Альянсу, — зазначає п’ятий Президент.
“Наша готовність увійти у відкриті двері залежить лише від нас самих. Від того, наскільки якісно ми виконаємо власну домашню роботу‟, — говорить Порошенко.
П’ятий президент порадив нинішній владі взяти за приклад досвід своєї команди, яка здобула безвіз.
“Результатом наполегливої реформаторської праці стала достойна винагорода — безвіз. Наша команда підписала Угоду про асоціацію. Угода почала працювати й допомогла подолати Україні економічну кризу. Як визнали наші партнери, за п’ять років ми зробили більше для євроінтеграції, ніж до нас було зроблено за чверть століття‟, — нагадав лідер “Європейської Солідарності‟.